Jastarnia - oceny wg. turystów:
średnia 4.17 na podstawie 156 opinii
O Jastarni:


Kilka cennych informacji o Jastarni

Jastarnia to urzekający kurort nad Morzem Bałtyckim. Atrakcje turystyczne, różnorodne wydarzenia kulturalne, niezwykłe położenie i malownicze plaże od lat rozkochują w sobie przyjezdnych. Morze, do którego prowadzi sosnowy las porastający pas wydm wygląda tutaj pięknie jak nigdzie indziej. Jastarnia leży na Mierzei Helskiej między Juratą a Kuźnicą...

Teoria i historia

Jastarnia znajduje się w środkowej części Mierzei Helskiej nad Zatoką Pucką. Nadmorskie położenie i bliskość sosnowych lasów tworzą niesamowity mikroklimat, a tutejsze powietrze bogate w jod sprzyja urlopowemu wypoczynkowi i regeneracji. Zatoka Pucka jest ponadto obszarem specjalnej ochrony ptaków.

Pierwsze udokumentowane wzmianki na temat Jastarni pochodzą z 1378 roku. Początkowo stanowiła typową wieś nadmorską, której mieszkańcy zajmowali się w głównej mierze rybołówstwem i handlem. Taki stan rzeczy utrzymywał się aż do XX wieku. W latach 20. XX wieku nastąpił gwałtowny rozwój osady.   Doprowadzenie do Jastarni linii kolejowej i budowa portu rybackiego sprawiły, że do miasteczka zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy, a jego dochody z turystki i handlu stopniowo rosły. Po pewnym czasie Jastarnię uznano za miejscowość posiadającą warunki do prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego, z czego władze miasta z dumą korzystają do dzisiaj.                                                                    

 Tym, co odróżnia Jastarnię od innych nadmorskich miejscowości jest fakt, że to miasto gotowe przez cały rok przyjmować turystów. Latem organizuje się jedyne w swoim rodzaju imprezy. Przyjezdni mogą korzystać ze strzeżonych kąpielisk i licznych obiektów sportowych. Warto jednak przyjechać tutaj i zimą, co bardzo korzystnie wpływa na zdrowie. Gdy temperatura spada, miasto ma do zaoferowania podgrzewane baseny, gabinety fizykoterapii i odnowy biologicznej. 

Jastarnia dzisiaj - oczami turystów:

W Jastarni turyści mogą korzystać z sześciu letnich kąpielisk morskich. Plaże tutaj są nadzwyczaj piękne i znacznie różnią się od innych polskich plaż. Dzięki nadzwyczajnemu położeniu i wiatrom piasek w Jastarni wyróżnia się miękkością i czystością. Poza tym kąpieliska spełniają rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa :)

W sezonie wzdłuż linii brzegowej jest pełno od szkółek windsurfingowych. Co najlepsze, nie trzeba wcale umieć pływać na desce, by korzystać z niej pod nadzorem wykwalifikowanych instruktorów.  Nawet najwięksi fani plażowego leniuchowania powinni choć raz spróbować!     

Wielbiciele historii zafascynowani rybacką tradycją miasteczka powinni wybrać się do Muzeum Rybackiego Juliusza Strucka, które prezentuje unikalną ekspozycję narzędzi i sieci do połowu ryb. Oprócz tego założyciele proponują ciekawą wystawę rzeczy wyłowionych przez rybaków z morskiej otchłani. Ciekawą propozycję stanowi też Chata Rybacka. To muzeum zbudowane w całości z fragmentów rozbitych statków również prezentujące rozmaite sprzęty rybackie wykorzystywane na przestrzeni wieków.

Imprezowicze co roku wywożą z Jastarni niezapomniane wrażenia. Miasto uczestniczy w programie Happy Events i organizuje dla turystów szereg nocnych wydarzeń. To nie tylko dyskoteki, ale również aerobik, mecze siatkówki plażowej, żeglugi katamaranem. Wszystko to dzieje się pod osłoną nocy, co nadaje całości niepowtarzalnej atmosfery :)

Dla łaknących spokoju i wypoczynku na łonie natury dobrym rozwiązaniem będzie skorzystanie ze ścieżki przyrodniczo-rowerowej dostępnej dla rowerzystów. Na ścieżce można podziwiać piękne helskie widoki z wieży widokowej. Świeże powietrze, rower, las dębowy – oto przepis na udane popołudnie w Jastarni!

Na odważnych czekają tu loty widokowe samolotem lub helikopterem. Podczas kilkunastominutowego lotu nad Półwyspem Helskim można podziwiać zatokę i morze z loku ptaka. Najodważniejszym proponujemy skoki spadochronowe – istnieje możliwość wynajęcia kamerzysty, który skoczy razem z nami. Taki filmik to wspaniała pamiątka na długie lata!

Baza noclegowa w Jastarni jest bardzo szeroka. Na turystów co roku czekają hotele, pensjonaty, kwatery, domki letniskowe i campingi. Większość hoteli przyjmuje rezydentów cały rok i oferuje im usługi Spa, odnowę biologiczną i zabiegi lecznicze, co działa kojąco na nerwy. Miejscowe smażalnie proponują klientom świeże ryby, które smakują tu wyjątkowo wspaniale.
Jastarnia nie bez powodu wygrywa w rankingach na najlepszy polski kurort nadmorski. To malownicze miasteczko każdemu ma coś do zaoferowania i swoim pięknem przyciąga tysiące turystów. Klimat, morskie pejzaże, świeże rybki prosto z kutra – to kwintesencja Morza Bałtyckiego. A jego bliskość najlepiej odczuwa się właśnie tu – na skrawku lądu, w Jastarni.

 

ZALOGUJ SIĘ JAKO TURYSTA

lub

zaloguj się jako użytkownik w portalach ip:tourism:

Błędny login lub hasło, spróbuj jeszcze raz.

Nie masz konta?

zarejestruj się: (zajmie to ok. 25 sek)

ZALOGUJ SIĘ JAKO BIZNES - WŁAŚCICIEL

OBIEKTU NOCLEGOWEGO, GASTRONOMII, ATRAKCJI
Kliknij tu >>

: Jastarnia.com!

Kliknij aby zadzwonić
Sukces!

Twoje zgłoszenie zostało wysłane!